wtorek, 5 lutego 2013

Suknia RokuKilka dni temu, 2 lutego w Muzeum Mody w brytyjskim Bath otwarto wystawę 50 Fabulous Frocks, która przede wszystkim pokazuje to, co Muzeum ma najlepsze w swoich zbiorach. Okazją do tej wystawy jest obchodzona właśnie w tym roku 50. rocznica istnienia Bath & North East Somerset Council’s Fashion Museum (oficjalna nazwa muzeum). Miłośnicy historii mody z pewnością kojarzą to miejsce. Natomiast Ci, którzy przyglądają się tej najnowszej modzie (która nota bene też za chwilę będzie historią), mogą również z uwagą przyglądać się Bath, gdyż tam właśnie od wielu, wielu lat (1963 roku) wybierana jest Suknia Roku. Za każdym razem najpierw wybierana jest osoba, która zdecyduje o najważniejszej sukni minionego roku. W przeszłości najważniejszymi projektami były wybierane np. suknia Mary Quant (była to pierwsza Suknia Roku).


Większość kojarzy zapewne doskonale suknię Donatelli Versace, którą rozsławiło ciało J. Lo. Był to wybór Lisy Armstrong z The Times w 2000 roku.
Ostatnim razem Hamish Bowles, jako suknię 2011 roku wskazał kreację zaprojektowaną przez Sarah Burton dla domu mody Alexandra McQueen’a (tu) 


Suknię roku ubiegłego zaś poznamy niedługo, bo już wiosną, a wyboru dokona Pani Vanessa Friedman, Fashion Editor w The Financial Times (tu


A jakie są Wasze typy? Którą suknie wybralibyście suknią roku 2012?


PS. Na dłuższy wpis jeszcze przez kilka dni nie ma szans. Przepraszam. Ale za to później będzie duża, przyjemna niespodzianka.

PS. 2  Wszystkie zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony Muzeum 

1 komentarz:

 1. Bardzo podoba mi się biała suknia z peleryną Toma Forda, w której Gwyneth Paltrow wystąpiła na rozdaniu Oskarów.
  Lubię też styl Elie Saab'a
  No i w ogóle lubię sukienki :)
  Aneta
  Projekt: Sukienka

  OdpowiedzUsuń